heart

Teatrakmeniai įteikti: kas tapo geriausiais?

calendar
2024 kovo 28D.

Vieninteliame profesionaliame dramos teatre Pietų Lietuvoje – Alytaus miesto teatre – pagerbti metų geriausieji: už kūrybinius meninius pasiekimus bei kitą svarų indėlį į teatro gyvenimą įnešantį darbą kasmet jais apdovanoti du per metus labiausiai nusipelnę teatro darbuotojai.

Teatro dieną ženklino lauko parodos „Atviros siūlės“ (akimirkos iš repeticijų) atidarymas, Rotušės aikštėje visi pakviesti pažvelgti į teatro gyvenimą kitu kampu. Parodos autorius, fotografas Valentinas Kryžiokas.

Vakare po spektaklio „Geismų tramvajus“ (rež. Suren Shahverdyan) tradiciškai jau devintąjį kartą įteikti „Teatrakmeniai“, šiemet tai autoriniai kalvio Martyno Breikšto kūriniai.  Naujuosius „Teatrakmenių“ nugalėtus paskelbė pernai apdovanojimus pelniusios Alytaus miesto teatro direktorė Inesa Pilvelytė ir režisieriaus asistentė Alma Purvinytė.

Pirmasis „Teatrakmenio“ apdovanojimas už ypač atsakingą požiūrį į darbą, darbštumą ir pareigingumą skirtas teatro specialistei personalui ir kanceliarijai, teisininkei – viešųjų pirkimų specialistei Ingridai Šleinotaitei.

„Po beveik dešimties darbo metų čia, Alytaus miesto teatre, džiaugiuosi, jog didžiajai daliai žmonių nematomas, tačiau išties reikalingas ir sunkus darbas, buvo tikrai pastebėtas ir įvertintas kolegų“, – sakė I. Šleinotaitė.

Antrasis „Teatrakmenis“ iškeliavo į puikiai publikai pažįstamo aktoriaus Povilo Adomaičio rankas. 2023 metais sukūrė P. Adomaitis sukūrė vaidmenis 3 spektakliuose. Visi vaidmenys pasižymi paveikumu, jie yra atpažįstami, gyvi ir aktualūs, pripildyti naujų suvokimų ir reikšmių. Savo profesinį meistriškumą aktorius nuolat tobulina.

Aktorius aktyviai dalyvauja kitose teatro veiklose, edukacinėse programose, renginiuose. Socialiniuose tinkluose aktyviai dalijasi informacija apie būsimus Alytaus miesto teatro spektaklius, renginius, savo kuriamus vaidmenis, taip siekdamas garsinti Alytaus miesto teatrą ir pritraukti žiūrovų.

„Ačiū teatrui, ačiū žiūrovui. Vienas niekada nieko nepadarysi, nesukursi arba vienam būtų išties sudėtinga. Kai yra komanda, tas, kas suburia, sujungia, mainais su emocijomis, žiniomis ir įkvepia, tuomet gimsta labai gražūs dalykai. Sveikinu su teatro diena!“, – atsiimdamas apdovanojimą kalbėjo P. Adomaitis.

Sakome ačiū visiems geromis emocijomis nuspalvinusiems Tarptautinę teatro dieną, už gražius sveikinimus ir linkėjimus, džiaugiamės, jog jau devintąjį kartą Alytaus miesto teatras įteikė „Teatrakmenius“ geriausiems.