heart

Naujienos

Neatrastų skonių kelionė: Nidos Degutienės knygos „Australijos skoniai“ pristatymas

Paskutinę liepos mėnesio pavakarę į draugišką susitikimą Alytaus Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje (Seirijų g. 2) kviečia maisto tinklaraštininkė, kulinarinių knygų autorė, aistringa keliautoja ir gurmanė Nida Degutienė.

alytus logo Skaityti plačiau
Pasiimk knygą nuo sienos!

Kitokia knygų lentyna, „įsitaisiusi“ ant Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros skyriaus sienos žadina lankytojų smalsumą ir sujungia du svarbius dalykus – technologijas ir skaitymą. Tereikia prieiti, išsirinkti knygą, nuskenuoti QR kodą ir knyga jau jūsų išmaniajame įrenginyje.

alytus logo Skaityti plačiau
VASAROS FONTANAS

Laukiamiausias ir ryškiausias vasaros renginys VASAROS FONTANAS vėl kviečia pasinerti į vasariškas linksmybes!  Šį kartą Jūsų lauks ne tik jau pamėgtos pramogos, bet ir naujos veiklos.

alytus logo Skaityti plačiau
„Toks dėmesys mano knygoms – geriausia dovana autorei“. Tarp populiariausiųjų bibliotekose – keturi alytiškės Irenos Buivydaitės romanai

Per 6 tūkst. autorių vienijanti asociacija LATGA sudarė populiariausių 2023 m. bibliotekose autorių ir knygų dešimtukus. Lietuvos grožinės literatūros autorių sąrašo viršūnėje tradiciškai – alytiškės Irenos Buivydaitės pavardė, populiariausias vaikų ir jaunimo rašytojas – Tomas Dirgėla, mokslinės ir dalykinės literatūros autorių dešimtuke pirmauja žurnalistas Dovydas Pancerovas.

alytus logo Skaityti plačiau
„Scanoramos vasara“ Alytuje: europietiško kino peržiūros ir kino stovykla jaunimui – intriguojantis kino ir fotografijos pokalbis  

Europos šalių kino forumas „Scanorama“ tradiciškai sugrįžta vasaroti į Alytų. Liepos 15–21 d. mažasis kino ir kultūros festivalis „Scanoramos vasara“ kartu su kino teatru „Dainava“, Alytaus miesto teatru ir Alytaus Jurgio Kunčino viešąja biblioteka trečius metus iš eilės surengs nemokamą kino stovyklą jaunimui ir ketvirtą kartą pristatys europietiško kino programą – šiais metais kinematografiškų atostogų kursą įkvėpė Alytaus miesto garbės piliečio, fotografo Zenono Bulgakovo (1939–2023), asmenybė ir kūryba.

alytus logo Skaityti plačiau
KVIEČIA TALKON: Alytaus kraštotyros muziejus kurs įspūdingą šiaudinę skulptūrą prie Alytaus piliakalnio

Birželio 25-27 d. prie Alytaus piliakalnio vyks jau tradicinės kūrybinės dirbtuvės „Šiaudinių skulptūrų gamyba“.

alytus logo Skaityti plačiau
Penktadienis ant teatro stogo: susitinkam „Terasa teATRAS’ k“

Kada paskutinį kartą vakarojai… ant stogo? Ar jau turi bilietą šio penktadienio (birželio 21 d.) vakarui? Jūsų laukia „Terasa teATRAS’ k“ ant Alytaus teatro stogo: muzika, poezija, vynas ir užkandžiai. Susimatom nerealiausioje vasaros terasoje!

alytus logo Skaityti plačiau
Nemokama kino stovykla Alytaus jaunimui „24 per sekundę“ pradeda registraciją

Liepos 15–21 d. Alytaus jaunimas trečius metus iš eilės kviečiamas iš arti susipažinti su kino kūrimo užkulisiais ir praleisti vasaros atostogas savaitę truksiančioje nemokamoje kino stovykloje „24 per sekundę“.

alytus logo Skaityti plačiau
„Skaitykla tavo kieme“  – neišdildomų įspūdžių žadantis vasaros nuotykis

Puiki naujiena atostogaujantiems ir naujų patyrimų ieškantiems vaikams – „Skaitykla tavo kieme“ grįžta!

alytus logo Skaityti plačiau
Samuelio Bako parodoje Alytuje – susitikimas su Holokausto tyrinėtoju, knygų autoriumi Rimantu Stankevičiumi

Birželio 20 d. 17 val. Samuelio Bako parodoje „Atsiminimų miestas“, Audiovizualiųjų menų centre, vyks susitikimas su Holokausto tyrinėtoju, knygų autoriumi Rimantu Stankevičiumi.

alytus logo Skaityti plačiau
Lauko kino sezonas – atidarytas!

Alytuje jau tradicija tapęs lauko kinas sugrįžta! Šiemet projektas KINAS VEŽA susitikti kviečia vėl Dainų slėnyje po atviru dangumi.

alytus logo Skaityti plačiau
Alytuje atpažįstami muzikai – neatsiejama Dainavos šalies muzikos festivalio programos dalis

22 metai – daug ar mažai? Jei kalbėtume apie žmogų, sakytume, kad jis dar labai jaunas, tačiau dvidešimt antrą kartą organizuojamas profesionaliosios muzikos festivalis – solidi patirtis, ilgametė tradicija.

alytus logo Skaityti plačiau
Zenono Bulgakovo fotografijos – neįkainojamas turtas, kuris privalo būti įprasmintas

Žmogus, kuriam tą vakarą skambėjo šilti alytiškių žodžiai, o jų visų ir dar daugiau fotomenininkas Zenonas Bulgakovas tikrai yra vertas. Be Zenono gausaus kūrybinio palikimo mūsų miesto kultūrinis laukas būtų žymiai skurdesnis – juk jis fotografavo ir kūrė daugiau kaip pusę amžiaus. Tikras savo laikmečio akimirkų fiksuotojas, fotometraštininkas, mokėjęs puikiai reflektuoti per žmogiškąją prizmę.

alytus logo Skaityti plačiau
Su knyga – į atradimų kupiną vasaros nuotykį

Vasara neieško pasiteisinimų, neatidėlioja, neklaidina, ji tiesiog ateina. Drauge su ja ateina ir jau 9-asis skaitymo iššūkis „Vasara su knyga“, kuris šiemet kvies neatidėliojant leistis į atradimų kupiną nuotykį, nes vasara su knyga – tai Tavo atradimų laikas. Tų, kas per tris įkvepiančius mėnesius įveiks iššūkį – suskubs perskaityti penkias knygas pagal paskelbtas užduotis, – lauks atminimo dovanėlės bei loterija, kurios laimėtojams atiteks 200 eurų dovanų kuponas knygoms, miesto dviratis ir daug kitų prizų.

alytus logo Skaityti plačiau
Dizaino savaitė’24 | Tema, datos, renginiai

Šių metų Dizaino savaitės tema – KISMAS, atspindintis kūrybos dinamiškumą ir nuolatinį siekį tobulėti. Kadangi šiandien, kaip niekada anksčiau, svarbu puoselėti tvarumo idėjas, spręsti globalius nestabilaus pasaulio ir kasdienybės iššūkius, raginame ieškoti pozityvių atsakymų ir unikalių technologinių sprendimų kuriant praktiškus produktus, skatiname taupyti energiją, naudoti patvarias ir perdirbamas medžiagas.

alytus logo Skaityti plačiau
Danutė Kurkulionienė-Raistinė kviečia į knygos dzūkų šnekta pristatymą!

Daugų krašto menininkė Danutė Kurkulionienė-Raistinė yra puikiai pažįstama Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos lankytojams, nes tiek čia, tiek Pirmojo Alytaus bibliotekoje pristatė savo tapybos darbus. Na, o šįkart ji atvyks su naujausia savo knyga, parašyta dzūkų šnekta! Birželio 6 d. 17.30 val. bibliotekos salėje (Seirijų g. 2) laukiame visų šios kraštietės kūrybos gerbėjų ir ne tik.

alytus logo Skaityti plačiau
Romo Zabarausko „Rašytojo“ premjeroje – amerikiečių pagyros Lietuvai

Nuo penktadienio Lietuvos kino teatruose pristatomą romantinę dramą „Rašytojas“ uždaroje premjeroje įvertino kviestiniai svečiai. Į premjerą atvyko ir JAV gyvenantys pagrindiniai filmo aktoriai Bruce Ross ir Jamie Day. Amerikiečių kūrėjai gyrė išskirtinę bendradarbiavimo su Lietuva patirtį.

alytus logo Skaityti plačiau
„Biplan“ lyderis Maksimas Melmanas: „Grupėje kūrybinių konfliktų būna tikrai nemažai, bet tai normalu“

„Biplan“ lyderis Maksimas Melmanas atvirai prabilo apie grupės kūrybinį kelią ir koncertus: „Vieno koncerto metu iš publikos į mane atskriejo plastikinė kulka, o kito –mergina nusimovė kelnaites ir metė jas į sceną.“ Taip pat M. Melmanas neslėpė, kad tam, jog ateitų kūrybinės mintys, žmogui reikia emocinės kančios.

alytus logo Skaityti plačiau
Rodyti daugiau arrow pointing right