heart

Renginiai laukiantys paramos

Kultūriukas
location
Vieta: Alytaus kultūros centras
star
Rėmimo forma: Finansinė parama
Renginio aprašymas
Kultūros studija KULTŪRIUKAS

Centro patalpose veikia unikali vaikų kultūros studija „Kultūriukas“, suteikianti galimybę vakariniuose renginiuose norintiems apsilankyti tėvams patikėti mažuosius (3–12 metų amžiaus) profesionaliai priežiūrai. Unikali studija džiugina miestiečius ir miesto lankytojus išskirtine galimybe šeimoms leisti laiką drauge, užsiimant kultūrine veikla, kuri sukurta pagal kiekvieno šeimos nario amžiaus poreikius. Kultūrinio turinio veikla praturtinta vaikų užimtumo erdvė neabejotinai vienintelė tokia Alytuje.

Vaikų užimtumo metu studijoje, atnaujintoje 2023 metais bendradarbiaujant kartu su nestandartinių baldų projektuotoja ir gamintoja „ALSOT group“ (www.alsot.lt), yra ugdoma įvairi kompetencija – kultūrinė, kūrybiškumo, komunikavimo, pažinimo, socialinė ir kt. Mažieji supažindinami su pasaulio ir Lietuvos menininkų asmenybėmis ir jų darbais. Studijoje šalia vaikų mėgstamų žaislų ir pramoginės veiklos siūlome profesionalią kultūrą pristatančius leidinius – knygas, užduočių žurnaliukus. Fone nuolat skamba profesionali įvairios stilistikos muzika, tarp siūlomų žaislų – ritminiai muzikiniai žaislai. Tai ugdo ir kartu prisideda prie vaikų muzikinio skonio lavinimo.

Kultūros studijoje taip pat vystoma speciali erdvė, kuri, bendradarbiaujant su Kultūros centro draugais Alytaus autizmo asociacija „Lietaus vaikai“, bus pritaikyta išskirtinai autizmo spektrą turintiems vaikams.
Pastabos
Reikalinga finansinė parama erdvei atnaujinti pagal parengtą dizainą, aktuali rėmėjų parama kokybiškais žaislais, tinkamais ugdyti atitinkamą kompetenciją.
Kreiptis dėl rėmimo:
Alytaus džiazo festivalis
calendar
Birželis -rugsėjis
people
Žmonių kiekis: 3000
location
Vieta: Alytaus kultūros centras
star
Rėmimo forma: Finansinė parama
Renginio aprašymas
Alytiškiai ir miesto svečiai jau įprato, jog Miesto sode visą vasarą nenuilstamai skamba muzika. Po karantino užgimęs Alytaus džiazo festivalis šios muzikos mylėtojus ir norinčius pasimėgauti kokybiška gyvai atliekama muzika kviečia į nemokamus koncertus po atviru dangumi. Siekiant auginti ir plėsti džiazo muzikos kultūrą Alytuje, numatoma ir tolimesnė festivalio tąsa. Vakariniai džiazo muzikos koncertai su Lietuvos ir užsienio atlikėjais skambės jaukiai įkurdintose Alytaus kultūros centro erdvėse bei netradicinėse miesto vietose.

Pastabos
Reikalingas rėmėjų finansinis pastiprinimas festivalio programai atlikti, kūrybiškiems sceniniams sprendimams įgyvendinti.
Kreiptis dėl rėmimo:
Dainavos šalies muzikos festivalis
people
Žmonių kiekis: 2000
location
Vieta: Alytaus kultūros centras
star
Rėmimo forma: Finansinė parama
Renginio aprašymas
Dvidešimt vieną sezoną Alytuje jau skambėjęs Dainavos šalies muzikos festivalis kaskart kviečia pasimėgauti klasikinės muzikos įvairove skirtingose Alytaus miesto erdvėse. Koncertinė programa žiūrovus kviečia į susitikimus su klasikinės muzikos virtuozais ir išskirtinėmis asmenybėmis, pasinerti į kultūrinę ir muzikinę edukaciją. Iki šiol įvairiose Alytaus miesto erdvėse skambėjęs festivalis turi ambiciją augti, išbandyti naujas erdves, užtikrinti profesionalų festivalio programos turinį, nustebinti netikėta ir kūrybiška scenografija.

Pastabos
Reikalingas rėmėjų finansinis pastiprinimas festivalio programai atlikti, kūrybiniams ir sceniniams sprendimams įgyvendinti.
Kreiptis dėl rėmimo:
„Vasaros fontanas“
calendar
Liepa
people
Žmonių kiekis: 1500
location
Vieta: Alytaus kultūros centras
star
Rėmimo forma: Finansinė parama
Renginio aprašymas
Vasara Alytuje jau nebeįsivaizduojama be paties ryškiausio ir vasariškiausio renginio šeimų bendruomenei – „Vasaros fontano“. Kasmet jis sulaukia vis didesnio susidomėjimo, puoselėja ambiciją ir toliau nuolat augti, plėstis ir kaskart stebinti ne tik pramogų gausa, bet ir jų įvairove. Šventės simboliu neabejotinai tapo putų fontanas, kaskart visus susirinkusius įtraukiantis į smagias šėliones ir maudynes putų jūroje.
Pastabos
Reikia padengti muzikinės grupės ir kitų papildomų programos pramogų išlaidas.
Kreiptis dėl rėmimo:
Dzūkų dainų ir šokių šventė
people
Žmonių kiekis: 4000
location
Vieta: Alytaus kultūros centras
star
Rėmimo forma: Finansinė parama
Renginio aprašymas
Kasmet Pietų Lietuvos chorus ir šokėjus draugėn suburianti Dzūkų dainų ir šokių šventė garsiai nuskamba ne tik regione, bet ir visoje Lietuvoje. Ši šventė – tarsi mažesnis respublikinės Dainų šventės variantas, suburiantis itin gausų būrį dalyvių, puoselėjančių savo krašto identitetą, visai dienai pasineriančių į bendrystę, persismelkiančią festivalio nuotaika.
Pastabos
Reikalingas rėmėjų finansinis pastiprinimas dalyvių, kurių šventėje susiburia apie 1 100, maitinimo išlaidoms padengti. Papildomos lėšos leistų sukurti šventės atributiką, kuri galėtų reprezentuoti Alytaus miestą ir po renginio.
Kreiptis dėl rėmimo:
Alytaus cirko festivalis
people
Žmonių kiekis: 1200
location
Vieta: Alytaus kultūros centras
star
Rėmimo forma: Finansinė parama
Renginio aprašymas
Alytuje tarptautinis cirko festivalis šiais metais bus organizuojamas jau XI kartą – komandos patirtis ir suformuoti tvirti tarptautiniai ryšiai leidžia vystyti festivalį bei kaskart pasiekti vis aukštesnę kokybę. Renginiu siekiama skatinti vaikų ir jaunimo įsitraukimą į cirko žanro kultūrą, propaguoti sveiką gyvensenos būdą. Festivalio konkursinė dalis skirta vaikų ir jaunimo amžiaus grupės cirko mėgėjams. Į konkursą kviečiamos Lietuvoje veikiančios vaikus ugdančios cirko mokyklos, partneriai iš užsienio šalių. Komisijos aukščiausiomis vietomis įvertinti atlikėjai pasirodys finaliniame iškilmingame koncerte. Laimėtojai apdovanojami piniginiais prizais, simboline atributika, diplomais. Festivalio metu numatoma organizuoti 2 konkursinius renginius, kuriuose varžysis ne mažiau kaip 60 dalyvių ir stebės daugiau nei 600 žiūrovų; sukurti vieną finalinį renginį, sujungiant tradicinio ir šiuolaikinio cirko žanrus (jį stebės daugiau nei 500 žiūrovų); sukurti profesionalias šiuolaikinio cirko dirbtuves konkurso dalyviams ir Alytaus regiono šiuolaikinio šokio kolektyvams.
Pastabos
Renginys pasižymi didele dalyvių apimtimi, tad reikalingos lėšos maitinimo ir apgyvendinimo išlaidoms padengti. Siekiant pritraukti kuo platesnę žiūrovų auditoriją, į festivalio iškilmingo koncerto programą siekiama įtraukti ir Lietuvoje žinomų tradicinio arba šiuolaikinio cirko pasirodymų. Papildomos rėmėjų lėšos leistų į programą įtraukti išskirtinių ir unikalių šiuolaikinio cirko pasirodymų, juos pristatytų užsienio šalių trupės, turinčios ilgametes šiuolaikinio cirko tradicijas. Tokiu būdu būtų siekiama užtikrinti meno formų įvairovės pasiūlą, pritraukti daugiau žiūrovų ir plėsti žiūrovų kultūrinį akiratį, ugdyti meninį skonį. Tai galėtų būti įkvėpimas ir konkurso dalyviams.
Kreiptis dėl rėmimo: