heart

Kultūrinių patirčių festivalyje „Nuo ART‘isto iki Me(n)talisto“ – kokybiškas ir kūrybiškas laikas jaunimui

calendar
2024 balandžio 24D.

Alytuje praūžė ilgai lauktas pirmasis tokio formato kultūrinių patirčių festivalis jaunimui „Nuo ART‘isto iki Me(n)talisto“! Tai taip pat pirmas tokio masto renginys Alytaus Jurgio Kunčino viešajai bibliotekai, kuri šiam šurmuliuojančiam vyksmui aktyviai ruošėsi keletą mėnesių: nuo „Skaitytojo paso“ pristatymo moksleiviams iki galutinės programos parengimo.

Į mūsų festivalio partnerių Alytaus kultūros centro erdves gausiai susirinkusius žmones pasveikino bibliotekos direktorė Vida Grišmanauskienė: „Džiaugiuosi matydama tiek daug jaunų smalsių veidų, kurie atvyko šiandien čia iš skirtingų Alytaus miesto bei rajono mokyklų“, – ir akcentavo, kad labai svarbu moksleiviams pasiūlyti kūrybiškų ugdymo ir laisvalaikio praleidimo būdų, o edukacinės veiklos su žinomais menininkais bei literatūros lauko atstovais yra ne tik puiki pagalba mokytojams, bet ir netradicinis įtraukiantis būdas papildyti mokinių žinių ir patirčių bagažą.

Gražių žodžių negailėjo tiek mokytojai, kurie stebėjosi jaukiai užpildytomis erdvėmis ir nemokamų užsiėmimų gausa, tiek patys edukatoriai, kurie atkreipė dėmesį, kad festivalio programoje apstu įdomių veiklų: nuo slemo ir kūrybinio rašymo dirbtuvių iki teatrinių improvizacijų ir virtualios realybės. Džiaugiamės jau sulaukę ir grįžtamojo ryšio! „Tai unikali patirtis čia pat gyvai kurti vaizdiniais bei patirtimi paremtą scenarijų. Nėrėme visomis savo mintimis į filosofinius apmąstymus apie žmogaus būties laikinumo stiprybes, bendra daina kūrėme vieningą pažinimo atmosferą paremtą vienas kito girdėjimu“ – taip apie Vytauto V. Landsbergio kino scenarijaus kūrimo dirbtuvės atsiliepė jų dalyvė. Kiti teigė, kad festivalis pranoko jų lūkesčius ir prašė būtinai „nepamesti“ šio renginio ir, apskritai, kuo daugiau tokių veiklų jaunimui – tuo geriau!

Festivalio metu vyko net vienuolika skirtingų edukacijų bei diskusija, kurioje apie jaunimui aktualius šių dienų džiaugsmus ir rūpesčius kalbėjo reperis Pijus Opera ir komikas Evaldas Jasaitis.

Renginį vainikavo Pijus Opera ir jo kolegos Jokūbo gyvo garso pasirodymas, į kurį buvo įtraukti ir visi susirinkusieji – repas gimė tiesiog koncerto metu, nes talentingasis atlikėjas tekstus kūrė tiesiai iš auditorijos pasiūlytų daiktų. Festivalyje iš viso dalyvavo daugiau nei 400 žmonių!

Visiems nuoširdžiai dėkojame ir skubame pranešti gerąją naujieną – keletas edukacijų „nebetilpo“ į festivalio programą, todėl sekite naujienas ir sužinokite, kur vyks kitas kultūrinis veiksmas!

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Alytaus miesto savivaldybė.