heart

Dzūkų balsas 2024

calendar
2024 balandžio 24D.

Balandžio 19 dieną, Alytaus muzikos mokykloje vyko tradicinis Dzūkijos regiono ikimokyklinio, priešmokyklinio, bendrojo ugdymo, meno ir muzikos mokyklų konkursas „Dzūkų balsas“.

Sveikindama dalyvius, konkurso organizatorė Daiva Grabauskienė pasidžiaugė, kad „Dzūkų balsas“ į muzikos mokyklą sukvietė tiek daug Dzūkijos regiono dainorėlių, norinčių ir gebančių bendrauti muzikine dzūkų krašto liaudies dainų kalba. O ji labai graži ir išskirtinė – melodinga ir išvingiuota kaip Nemuno ir Merkio vingiai, jausminga ir švelni, kaip dzūkų krašto žmonės, išsiskirianti savo žanrų įvairumu, negirdėtomis melodinėmis improvizacijomis, nevaržančiomis atlikėjų laisvės.

Pažintis su liaudies daina prasideda nuo pirmų jos posmų, meilę dainai reikia užauginti. Ir mokytojai ir mokiniai atsakingai rengėsi konkursui. Dainose bei jų pristatymuose išgirdome tikrąją dzūkų krašto tarmę, dainingas ir vingrias melodijas, kurias atliko solistai ir įvairių sudėčių ansambliai. „Dzūkiškai“ ir nuotaikingai konkursą vedė Jolanta Sabonienė, džiugindama ir skatindama konkurso dalyvius.

Pasiklausyti ir įvertinti dainininkų atvyko Varėnos Kultūros centro folkloristė Vaida Naruševičiūtė, konkurso vertinimo komisijos pirmininkė; Alytaus r. Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė Laimutė Zavistauskienė ir Alytaus miesto folkloristė, muzikos mokytoja ekspertė Reda Vokietaitienė, apdovanojusios atlikėjus pagyromis, geranoriškumu ir diplomais.

Jausmingos, išraiškingos, melodingos dzūkų krašto dainos sujungė klausytojus ir atlikėjus, pripildydamos švelnumo, gerumo ir pagarbos savo krašto kultūrai.

Kuo daugiau dainuosime, tuo gyvenimas bus gražesnis ir prasmingesnis. Džiaugiamės, kad dzūkiška daina vėl sujungė mus bendrystei, kurią konkurso pabaigoje tradiciškai sustiprinome bendra daina ir šūkiu: „Kad giria žaliuotų, o Dzūkija dainuotų“.

Daiva Grabauskienė,

Alytaus muzikos mokyklos mokytoja metodininkė