heart

Muziejų naktis

Muziejų naktis yra vienas didžiausių ir svarbiausių Alytaus kraštotyros muziejuje organizuojamų renginių, pritraukiantis daugybę smalsuolių ne tik iš Alytaus krašto, bet ir kitų miestų bei užsienio.

Kasmet muziejus atveria duris lankytojams neįprastu metu ir kviečia susipažinti su čia veikiančiomis parodomis, ekspozicijomis, smagiai laiką leisti edukaciniuose užsiėmimuose, spektakliuose, koncertuose ir kituose renginiuose.

Muziejų nakties metu stengiamasi įvairioms lankytojų grupėms kuo įtaigiau pristatyti muziejaus rinkinius, teikiamas paslaugas, taip paskatinant visuomenę labiau domėtis įvairiapuse muziejų veikla, dažniau juose lankytis.

Europos muziejų naktis vyksta nuo 2005 m. Ją kasmet inicijuoja ir organizuoja Prancūzijos kultūros ministerija, Prancūzijos muziejų ir informacijos bei komunikacijos tarnybos, bendradarbiaudamos su Tarptautine muziejų taryba (ICOM). Lietuvoje Muziejų nakties renginių organizavimo veiklą kuruoja Tarptautinės muziejų tarybos ICOM Lietuvos nacionalinis komitetas ir Lietuvos muziejų asociacija.