heart

Rinktiniai festivalio „Nepatogus kinas“ filmai – Alytaus Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje

calendar
2024 spalio 8D.

Spalio 8–27 d. tarptautinis festivalis „Nepatogus kinas“ prie ekranų vėl pakvies tikrų istorijų – rinktinės dokumentikos – mėgėjus. Galima drąsiai sakyti, kad festivalis pasklis per visą Lietuvą, nes filmus bus galima išvysti ne tik kino ir namų ekranuose, bet ir beveik 300 šalies bibliotekų. Prie šio tinklo prisijungia ir Alytaus Jurgio Kunčino viešoji biblioteka (Seirijų g. 2) bei Vidzgirio padalinys (Likiškėlių g. 12) – jų lankytojai galės žiūrėti festivalio filmus nemokamai.


„Į „Nepatogų kiną" atrenkame ne tik tuos filmus, kurie pelnė svarbiausių Europos ir pasaulio kino festivalių pripažinimą praėjusiais metais, bet ir tuos, kurie asmeniškai paveikė, nustebino mus pačius. Todėl šiais filmais ypatingai norisi dalintis su kuo platesne auditorija. Partnerystė su Lietuvos bibliotekomis mums suteikia galimybę į pažinti su šiuo kinu pakviesti kiekvieną Lietuvos žiūrovą, ne vien tik didžiųjų miestų kino teatrų lankytojus. Todėl tikiu, kad gero dokumentinio kino mėgėjų ratas po šių metų festivalio dar labiau prasiplės.“ – sako festivalio „Nepatogus kinas“ vadovas Gediminas Andriukaitis.


Virtualioje festivalio kino salėje esančius filmus spalio 8–27 dienomis žiūrėti bus galima tuose bibliotekos skaityklų kompiuteriuose, kuriuose yra suteikta prieiga. Rekomenduojame atsinešti savo ausines. Prisijungimą prie virtualios kino salės suteiks bibliotekos darbuotojai, na, o rinktis filmus, kuriuos norėtumėte pamatyti, galima iš anksto „Nepatogaus kino“ interneto svetainėje.
Apie „Nepatogų kiną“


„Nepatogus kinas“ – nuo 2007 m. kasmet vykstantis tarptautinis žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis. Tai yra nekomercinis renginys, siekiantis kurti erdvę žmogaus teisių, politikos, socialinės atsakomybės, tvarumo temomis, supažindinti visuomenę su pasaulinėmis aktualijomis, skatinti būti sąmoningiems ir kritiškiems. Festivalio metu pristatoma turtinga dokumentinių filmų programa, rengiami susitikimai su kino kūrėjais, organizuojamos diskusijos su filmų herojais, žmogaus teisių aktyvistais ir ekspertais. Vieni pagrindinių festivalio rėmėjų – Lietuvos kino centras ir Vilniaus miestas.