heart

Europietiško kino atostogos Alytuje

calendar
2024 liepos 15D.
-
2024 liepos 21D.
clock
19:00
location
Alytaus miesto teatras, Rotušės a. 2
people
Skirtas: Visiems

Europos šalių kino forumas „Scanorama“, Alytaus miesto teatras, Alytaus Jurgio Kunčino viešoji biblioteka ir Kino teatras „Dainava“ sujungia jėgas ir liepos 15-21 d. skelbia kinematografiškas atostogas Alytuje! Šiemet europietišką kiną kviesime pažinti iš skirtingų ekrano pusių: dienomis – filmavimo aikštelėje, o vakarais – kino salėje.
Sugrįžta nemokama kino stovykla jaunimui „24 per sekundę“, į kurią visos vietos jau užimtos! Įkvėpti Alytaus fotometraštininko Zenono Bulgakovo (1939-2023) kūrybos, stovyklos dalyviai kartu su kino profesionalais Gerda Paliušyte, Giedriumi Jurkoniu, Kęstučiu Cicėnu, Eimantu Belicku ir kitais kurs savo filmus – stovyklos pabaigoje juos išvysti galės visa miesto bendruomenė.
Vakarais Alytaus miesto teatras ir Alytaus Jurgio Kunčino viešoji biblioteka kvies susitikti prie kino ekranų: lauks prestižiniuose kino festivaliuose ir Nacionaliniuose kino apdovanojimuose „Sidabrinė gervė“ įvertintų filmų seansai. Jūsų dėmesiui – vasariškoms kino patirtims tobulai subalansuota programa: nuo euforiškų kelionių laiku šokių aikštelėje iki pikantiškas istorijas atskleidžiančių lietuviškų filmų.
SEANSŲ PROGRAMA:
Liepos 15 d., 18:00, Alytaus miesto teatras
„Veidai kaimai“
1 val. 30 min. | Dokumentinis | N-13
Rež. Agnès Varda, JR
2017: Prancūzija

Aš sveikinuosi tik su vaikais.

Tu su jais vieno ūgio.
Agnès Varda – žymi kino režisierė. JR – grafitistas, skulptorius, fotografas. Susipažinę 2015 m. šie menininkai sumanė sukurti filmą apie Prancūzijos provinciją, atitolti nuo didmiesčių šurmulio. Jų kelionė – ne tik meninis projektas. Tai dviejų labai skirtingų žmonių netikėtos draugystės istorija. Amžiaus ir būdo skirtumai netrukdo skleistis humorui ir nuoširdžioms šiltoms emocijoms.
Seansas rengiamas kartu su filmo platintojais Lietuvoje „Lokys, liūtas ir šakelė“.
Liepos 16 d., 18:00, Alytaus miesto teatras
„Janikas“
Rež. Quentin Dupieux
67 min. | Komedija, Drama | N-7
2023: Prancūzija
Janikui apie trisdešimt, ir jis yra paprastas, geraširdis, bet pavargęs ir savo gyvenimu tik iš dalies patenkintas apsaugos darbuotojas. Jis neturi daug laisvo laiko pramogoms, todėl labai vertina kiekvieną retą galimybę skirti laisvalaikį kultūrai. Juolab kad kelionė į kokį nors filmą ar pasirodymą kiekvieną sykį pareikalauja labai atsakingo planavimo: reikia ne tik susitarti su jį pavaduojančiais kolegomis, bet ir nepražiopsoti Paryžiaus priemiesčius su jo centru jungiančių autobusų. Vieną vakarą visos jo pastangos nueina šuniui ant uodegos. Atsisėdęs į patogią teatro kėdę Janikas greitai supranta patekęs į itin prastą bulvarinę komediją. Neapsikentę, jis pakyla iš kėdės ir rėžia visą tiesą aktoriams į akis. Dar daugiau – Janikas jaučiasi galintis nesunkiai sukurti geresnį spektaklį. Laimė, jis visada nešiojasi ginklą, tad susirinkusi publika tikrai sutiks mandagiai palaukti…

Liepos 17 d., 18:00, Alytaus miesto teatras
„5 ½ meilės istorijos viename Vilniaus bute“
Rež. Tomas Vengris
112 min. | Komedija, Romantinis | N-13
2023: Lietuva, Latvija, Airija
Tame pačiame bute Lietuvos sostinėje viena po kitos apsistoja penkios poros. Kiekvieną jų ištinka meilės krizė – tiesa, nė vienas romantinės komedijos personažas nenutuokia, kokių dar džiaugsmų ir vargų būta tarp šių sienų. Emocijomis įkrauta aplinka dar vienai meilės istorijai įkvepia kiekvieno nuotykio pėdsakų ištrinti vis sugrįžtančią valytoją Jolantą.
Savo šeimai priklausančiame bute prie Vilniaus katedros filmą sukūręs režisierius Tomas Vengris – JAV lietuvis, kuriam „5 ½ meilės istorijos viename Vilniaus bute“ yra antrasis ilgametražis ėjimas po itin sėkmingo 2019 m. debiuto „Gimtinė“. Naujojo T. Vengrio darbo pasaulinė premjera įvyko Talino kino festivalyje „Juodosios naktys“, kur jis tapo geriausiu tarptautinėje konkursinėje programoje „Rebels With a Cause“.
Seansas rengiamas kartu su filmo platintojais Lietuvoje „Europos kinas“.
Liepos 18 d., 18:00, Alytaus Jurgio Kunčino viešoji biblioteka
Lietuviškų trumpametražių filmų programa
Liepos 19 d., 18:00, Alytaus miesto teatras
„Žvėris džiunglėse“
Rež. Patric Chiha
1 val. 43 min. | Drama, Romantinis | N-13 |
2023: Prancūzija, Austrija
Mei yra beveik 25-eri, kai ji atsitiktinai susiduria su Džonu. Vargu ar būtų galima sugalvoti labiau nepanašius žmones, tačiau juos sieja prieš dešimtmetį pasidalytos paslapties gija. Džonas įsitikinęs, kad likimas jam paruošęs kažką ypatingo, ir sutaria su Mei, kad ji padės jam sulaukti, kol tai įvyks. Nuo tos nakties jiems kas savaitę susitikus milžiniškame blizgiame naktiniame klube laikas tarytum sustoja. Gali griūti Berlyno siena, AIDS krizė gali negailestingai praretinti pirmąją klubinėtojų kartą – visi šie dalykai nustoja reikšmės. Mei ir Džonas lieka nepasikeitę ir nesenstantys, vis laukiantys patys nežinodami ko.
Laikotarpį nuo 1979 iki 2004 m., nuo disko iki techno, apimanti ši energinga garsiosios 1903 m. Henrio Džeimso novelės adaptacija – tai meilės istorija ir kartu pasakojimas apie obsesiją. Tai fantastinė kelionė, sykiu romantiška, euforiška, melancholiška ir melodramatiška, nuolat pulsuojanti visų laikų mėgstamiausių šokių aikštelių hitų ritmu.

Liepos 20 d., 18:00, Alytaus miesto teatras
„Daaaaaali!“
Rež. Quentin Dupieux
1 val. 17 min. | Absurdo komedija | N-13
2023: Prancūzija
Naujoji Quentino Dupieux pseudobiografinė fantazija yra sąmojinga duoklė dviem garsiausiems XX a. siurrealistams – Salvadorui Dali ir Luisui Buñueliui. Formaliai jame pasakojama apie jauną žurnalistę, svajojančią paimti interviu iš ekscentriškojo tapytojo. Tačiau velnias slypi detalėse. Juostos dramaturginę struktūrą režisierius pasiskolina iš filmo „Kuklus buržuazijos žavesys“, kuriame išalkusių svečių grupė niekaip negali atsisėsti prie stalo ir pavalgyti. Taip ir filme „Daaaaaali!“: kai tik žurnalistei atrodo, kad interviu su Dali pagaliau įvyks, viskas vėl nueina šuniui ant uodegos.
Seansas rengiamas kartu su filmo platintojais Lietuvoje „Best Film“.
Liepos 21 d., 17:00, Alytaus miesto teatras
Stovyklos dalyvių filmų pristatymas

Projektus „Scanoramos vasara“ ir „Kinas veža“ dalinai finansuoja Lietuvos kino centras ir Alytaus miesto savivaldybė.