heart

Muziejų naktyje Alytuje – net trys išskirtinės instaliacijos

calendar
2024 gegužės 15D.

Jau šį šeštadienį, gegužės 18 d., Alytuje „skanausime“ Muziejų nakties KOKTEILĮ. Vienas išskirtinių jo ingredientų – net trys instaliacijos.

Gegužės 18 d., 21 val., į magišką meninių instaliacijų erdvę Alytaus kraštotyros muziejuje pakvies Kauno kultūros centro tekstilės studija „Gijų sodai“, kur lankytojus pasitiks trys didelio formato tekstilės kūriniai: MITINĖ PIEVA, LELIJAVAS ir tapiserijos mozaika LIETUVA – MANO VEIDAS.

Studijos vadovė, tekstilininkė Agnietė Janušaitė-Vitkūnienė teigia, kad, nors darbai kurti skirtingais tikslais, temomis ir apimtimis, juos vienija tai, kad į kūrybinį procesą įtraukiami visi norintys prisidėti.

Tapiserijos mozaika: LIETUVA – MANO VEIDAS (2017-2020 m.)

Šis projektas dedikuotas Lietuvos valstybingumo 100-mečiui. Tapiserijos mozaika (iš pranc. tapisserie – rankų darbo austinis sieninis kilimas) buvo kuriama po Lietuvą keliavusių kūrybinių dirbtuvių metu. Projekte dalyvavo ~ 1000 įvairaus amžiaus ir socialinių grupių atstovų. Tris metus dalyviai buvo kviečiami išausti savo mintis ir jausmus Lietuvai, išreikšti juos per spalvą, simbolius. Sukurta 950 mažų tapiserijų. 

2020 m. tekstilės studijos kūrybinė komanda, laukdama Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-mečio, visas daleles sujungė į vieną didelę mozaiką, vaizduojančią gyvybės medį. Prie projekto taip pat prisidėjo grafikos dizainerė Aurėja Jucevičiūtė, sukurdama parodą papildančias grafines interpretacijas.

MITINĖ PIEVA

Antroji instaliacija sukurta bendruomeninio projekto „Mitinio Žvėries kilimas“ kūrybinėse dirbtuvėse ir buvo skirta „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ metams.

Mintis sukurti požeminio Kauno pievą kilo skaitant legendą apie mitinį Kauno Žvėrį ir jo nuotykius požeminiame ir saulėtame Kaune. Ar turi Žvėris kokią nors ypatingą savo poilsio vietą, kurios daugiau niekas nežino ir nematė? Kur ji? Kokia ji? Gal ten dar kažkas gyvena? Užduodami šiuos klausimus, studijos GIJŲ SODAI kūrėjai atsakymus nusprendė sukurti iš siūlų.

„Mitinės pievos“ kilimas atliktas audimo, rišimo, mezgimo, nėrimo, siuvimo technikomis.

Prie kūrybinio proceso prisidėjo ~ 150 dalyvių. Kilimas kurtas namuose mezgant ir neriant detales – pievelės augalus. GIJŲ SODUOSE „augalai“ jungti į „pieveles“, o didelėse vertikaliose gobeleno audimo staklėse austa centrinė kilimo – „pievos“ – dalis.

LELIJAVAS – instaliacija, kurioje be staklių išaustos kaišytinės lelijos. Kartu tai ir dekoratyvus rėmelis, kviečiantis nusifotografuoti tarp lelijavų lelijų.

Visi Muziejų nakties KOKTEILIO INGREDIENTAI