heart

Ukrainos dailininko Artemo Azarovo tapybos darbų paroda „Veiksmo menas“

calendar
2024 balandžio 25D.
-
2024 birželio 8D.
location
Pramonės g. 1B, Alytaus kultūros centras
people
Skirtas: Visiems

Paroda Alytaus kultūros centre veiks 2024-04-25 – 2024-06-08
Parodas kviečiame apžiūrėti II-V 10–18 val. 1 val. iki kiekvieno renginio (pietų pertrauka 13–14 val.)

Artemas Azarovas (slapyvardis „Dailininkas“) - karys-savanoris, dalinio „Fraikor“ būrio vadas. Dailininkas žuvo 2022 metų kovo 5 d. gindamas savo gimtąjį Charkivo miestą nuo rusų okupantų. 

Šiuolaikinę publiką sunku nustebinti gražia tapyba. Daugelis iš jūsų yra susipažinę su pasauliniais šedevrais, o kiti apie juos gali sužinoti sugaišę vos kelias minutes kokybiškų nuotraukų paieškai internete.
Pastaruoju metu menininkams pasidarė dar sunkiau: dabar jie konkuruoja ne tik su praeities genijais, bet ir su dirbtiniu intelektu, kuris per kelias minutes gali padaryti tai, ką žmonės kūrė metų metus!
Taigi, ką daryti šiuolaikiniam menininkui? Sudeginti Luvrą ir kitus muziejus, kad pašalintumėte ,,konkurentus" iš praeities? Arba protestuoti prieš dirbtinį intelektą, kuris netrukus užvaldys ateitį?
Nepaisant to, mūsų laikų menininkas  vis dar turi erdvę, kurioje gali pasireikšti - savo gyvenimą.
 Artemas Azarovas žuvo sulaukęs 26 metų, gindamas savo gimtąją Charkivo sritį nuo rusų užpuolikų. Jis turėjo mažai laiko talento tobulinimui, bet jo paveiksluose yra tai, kas daugeliui šiuolaikinių menininkų  neprieinama: juose yra ryžtingų veiksmų užgrūdinta idėja.
 Jokie žodžiai ar idealai, techniškai geriausiai atlikti paveikslai nieko verti, jei jų kūrėjas nėra pasirengęs jų ginti kovoje.
Darbais ir veiksmais Artemas sukūrė savo nemirtingą meną. Veiksmo meną.

Tekstas organizacijos „Fraikor“, kurios nariu buvo Artemas Azarovas

Artemas gimė 1995 m. lapkričio 2 d. Charkivo mieste.
2014 – 2018 m. mokėsi Charkivo dailės mokykloje ir įgijo specialųjį vidurinį išsilavinimą.
Nuo 2018 m. mokėsi valstybinėje Charkivo dailės ir dizaino akademijoje, portreto studijoje.
2022 m. vasarą turėjo tapti diplomuotu šios akademijos bakalauru.
2020 - 2021 metais bendradarbiavo su „Diurerio“ galerija Charkive,  dalyvavo parodose Kirovohrado srities dailės muziejuje, Karpatų regiono etnografijos ir ekologijos muziejuje Jaremčėje ir Huculų regiono Kosivo muziejuje taip pat parodoje „Ukrainos nacionalinis herojinis paveldas” Charkive.
2023 metais dailininko darbai buvo eksponuojami parodoje „Ukrainos menas Italijoje“, Padujoje, taip pat surengtos dvi personalinės parodos: Charkive ir Miunchene.

Parodą Alytaus kultūros centre kviečiame apžiūrėti iki 2024 m. birželio 8 d.
 
Parodų globėjas – europarlamentaras Petras Auštrevičius