heart

Spektaklis „Pranašystė“ | COM•MEDIA

calendar
2024 lapkričio 8D.
clock
18:00
location
Rotušės a. 2, Alytaus miesto teatras, didžioji salė
people
Skirtas: Visiems
Pirkti bilietus

Valstybinio jaunimo teatro drama

Režisierius: Justinas Vinciūnas
Kompozitorius: Andrius Kairys
Scenografė ir kostiumų dailininkė: Paulina Turauskaitė
Režisieriaus asistentas: Lukas Petrauskas
Pjesę iš vokiečių kalbos vertė: Darius Pocevičius
Atlikimo teisės: Suhrkamp Verlag AG Berlin
Vaidina: Algirdas LatėnasVidas PetkevičiusSaulius SipaitisGediminas Storpirštis

Trukmė: 1 val.
Premjera: 2024 m.
Bilietai: 9,99 €

Peteris Handke’ė – austrų rašytojas, 2019 m. apdovanotas Nobelio literatūros premija už „paveikų darbą, su lingvistiniu išradingumu tiriančiu periferiją ir žmogaus patirties išskirtinumą“. Pagrindinės autoriaus kūrybos temos – žmogų supanti realybė, kalbos ribų ir subjektyvios tiesos paieškos. „Pranašystė“ sukurta ankstyvuoju rašytojo kūrybos laikotarpiu, kai autoriui tebuvo dvidešimt dveji. Šį kūrinį, kaip ir kitas 1964–1966 m. parašytas pjeses, autorius priskyrė vadinamosioms kalbinėms pjesėms. Pjesėje nėra veiksmo, siužeto linijų, scenografijos: visas dėmesys sutelkiamas į žodį

Pradžioje buvo žodis – fonetika ir ritmas buvo pirmieji elementai, patraukę jauniausios kartos režisieriaus Justino Vinciūno dėmesį. Jis ieškojo būdų perteikti šį tekstą kaip muziką, sudėlioti jo ritminę partitūrą. Galiausiai kilo klausimas: o kur yra žmogus?

Atsakymo į šį klausimą kartu su režisieriumi scenoje ieško vyriausios kartos teatro aktoriai: Algirdas Latėnas, Vidas Petkevičius, Saulius Sipaitis, Gediminas Storpirštis – tikrieji teatro scenos grandai, iš aktyvaus gyvenimo jau tarytum pasitraukianti karta. Pasak režisieriaus, šių aktorių patirtis ir tampa kontrapunktu formalistiniam pjesės stiliui. Jų lūpose pranašystė suskamba ir it Biblinė metafora, ir kaip absurdiška, autoironiška odė kasdienybei. Pjesėje paminėti keturi skaitovai A, B, C ir D spektaklyje įgyja benamių pavidalą. Visi jie atsisakę apčiuopiamų nuosavybės formų – stebėtojai, pakilę virš kasdieniško gyvenimo.