heart

PELAT | Joan Catala (Ispanija) | Alytuje

calendar
2024 birželio 16D.
clock
14:30
people
Skirtas: Visiems
Renginys nemokamas

Menų spaustuvė su šių metų sklaidos projektu, kuriame pristatomas Ispanijos menininko Joan Catala spektaklis naikinantis ribas tarp šokio, cirko, teatro ir performanso - keliauja į Kaišiadoris, Druskininkus bei Alytų!

PELAT | Joan Catala (Ispanija)

◾ Birželio 16 d., 14:30, Rotušės aikštėje, Alytuje
❗ Renginys nemokamas!
◾ Trukmė: 50 min.
◾ Tinka visai šeimai

PELAT – tai, spektaklis naikinantis ribas tarp šokio, cirko, teatro ir performanso, tarp auditorijos ir pasirodymo. „Pelat“, anot autoriaus, yra „eksperimentas, kuris tapo spektakliu“. Pasirodymo išskirtinumas slypi žiūrovų įtraukime: kaip sako pats Joan Catala, jo tikslas yra priminti žmonėms kolektyvinio darbo vertę ir į šviesą sugrąžinti rankų darbą, amatą, o ne technologijas.

Spektaklio metu atlikėjas, bendraudamas su publika, pirmiausia ją grąžina į protėvių laikus, kuriuose žmonės dirbdavo žemę, į darbą dėdami didžiules fizines pastangas. Spektaklio choreografijoje taip pat gausu Katalonijos kultūrines tradicijas atspindinčių elementų, vienas iš jų – žmonių piramidės statymas reikalaujantis begalinio pasitikėjimo ir nenutrūkstamo bendradarbiavimo. Piramidės statymui čia tarnauja didžiulis medinis rastas, virvės ir... keletas atsitiktinių žiūrovų. Sulaikiusiai kvapą auditoriai tenka stebėti besąlygišką menininko atsidavimą nepažįstamųjų rankomis, lipant į vien jų laikomo rasto viršūnę.

Barselonoje gimęs Joan Català save vadina smalsiu tyrinėtoju, besidominčiu plastikos ir judesio menais, kuriuose komunikuoja kūnas ir objektai. Sceną Joan supranta kaip erdvę žmonių, objektų ir aplinkos dialogams, kur darbo ir žaidimo elementai susijungia su kiekvieno iš mūsų patirtimis ir idėjomis. Joan mokėsi šiuolaikinio šokio, fizinio teatro ir klounados pas įvairius profesionalus, nuo 2005-ųjų įvairiuose teatruose ir festivaliuose pasirodydavo kartu su trupėmis, o nuo 2012 pradėjo kurti vienas. Koncentruodamasis į asmeninę scenos menų perspektyvą, orientuotą į gatvės ir urbanistines erdves, 2013-aisiais pirmą kartą pristatė “Pelat”.

Idėjos autorius, režisierius ir atlikėjas - Joan Català
Konsultacijos: Roser Tutusaus, Melina Pereyra, Jordi Casanovas, David Climent, Pablo Molinero (Los corderos).

Prie Menų spaustuvės sklaidos projekto įgyvendinimo prisideda: Lietuvos kultūros taryba, Alytaus miesto teatras, Alytaus miesto savivaldybė.