heart

Naujų knygų pristatymas: Gintaro Šiurkaus „Tai kodėl jie žuvo?“ ir Jono Adamso „Girdėtų melodijų aidas“

calendar
2024 balandžio 6D.
clock
12:00
location
Kauno g. 9, Audiovizualiųjų menų centras
people
Skirtas: Visiems
Renginys nemokamas

Balandžio 6 dieną, 12 val., kviečiame į naujų knygų pristatymą Audiovizualiųjų menų centre.

Gintaro Šiurkaus įžvalgų knygoje „TAI KODĖL JIE ŽUVO?“ sužinosime apie Dariaus ir Girėno transatlantinį skrydį ir Lituanicos katastrofą, kai už nugaros jau liko Atlantas ir beveik visa Europa.

Autorius klausia – kas nutylėta Lituanicos katastrofos tyrimo akte? Ar tikrai kalbos apie pašovimą yra nepagrįstos? O jei ir taip, tai iš kur jos atsirado, kas jas paskleidė ir kodėl jos tokios gajos?

Įžvalgos įdomios, logiškos, lengvai skaitomos, parašytos visiems.

Knygoje gausu sunkiai įtikėtinų faktų apie aviacijos aukso amžiaus herojus ir jų skrydžius, tarp kurių, su ypatingu žinojimu ir pasididžiavimu pateiktos žinios apie Lituanicą bei jos kapitoną Steponą Darių ir antrąjį pilotą Stasį Girėną.

Autorius mano, kad jo asmeninė patirtis ir ekstremalūs išgyvenimai skrendant oro balionu per Baltijos jūrą leido jam kitu kampu pažiūrėti į legendinį tautos didvyrių žygį ir atsakyti į visus dominantį klausimą – tai kodėl jie žuvo?

Jono Adamso novelių romanas „GIRDĖTŲ MELODIJŲ AIDAS“ sudarytas iš savarankiškų novelių apie Zigmo sutiktus neeilinius žmones ir jų nuotykius.

Zigmo odisėja prasideda 1966 metais Išlaužo miestelyje, kur Lietuvos kino studijos režisierius Raimondas Vabalas statė meninį filmą „Laiptai į dangų“, ir baigiasi Viekšnalių kaime, nepriklausomos Lietuvos baikerio Kristijono sodyboje.

Pusę amžiaus trukusi herojaus kelionė stebina dinamika, siužetų įvairove ir ryškių įvykių gausa.