heart

Dominyko Vaitiekūno muzikinis spektaklis „SLABODKĖS VYŠNELĖ“

calendar
2024 balandžio 20D.
clock
18:00
location
Rotušės a. 2, Alytaus miesto teatras, mažoji salė
people
Skirtas: Visiems
Pirkti bilietus

Trukmė: 1 val. 45 min.
Bilietai: nuo 15,15 €

DĖMESIO! Po 3 skambučio vėluojantys žiūrovai į salę neįleidžiami.

„Slabodkės Vyšnelė“ – šiltas ir nostalgiškas aktoriaus ir muzikanto Dominyko Vaitiekūno muzikinis spektaklis, kuriame skamba tikros istorijos iš Dominyko ir jo šeimos gyvenimo.

Giminių balius pas dėdę Antaną garaže, Kaune siaučianti Daktarų gauja, nuotykiai sovietiniame moterų kalėjime, kilimas ant sienos ir 90-ųjų pradžios bizniukai, kuriais užsiėmė giminaičiai vos tik Lietuva atgavo nepriklausomybę. Tai – tik kelios detalės, puošiančios pasakojimą ir priverčiančios spektaklio žiūrovus šypsotis ir  juoktis, vėliau ir nubraukti ašarą išgirdus, jog po smagiomis gyvenimo detalėmis slypi ir ne visada lengvi žmonių likimai.

Spektaklis gimė po 27 metų pertraukos aplankius savo tetą Genutę, kurios namai Vilijampolėje Dominykui atrodydavo kaip pasakų kraštas ar tolimiausias ir prabangiausias užsienis. 1994 m. Vilijampolėje tetos atidaryta krautuvėlė „Vyšnelė“ buvo tarsi vartai į vakarų pasaulį: importiniai saldumynai ir mėgstamiausios kramtomos gumos „LOVE IS“ dėžutės,  kaip prabangaus gyvenimo įrodymai.

Atsitiktinai soc. tinkle „Facebook“ sulauktas Genutės kvietimas draugauti Dominyką paskatina nukeliauti į pasimatymą su teta ir kartu su ja, naršant savo atminį, bandyti surasti atsakymus klausimams, kurie šeimoje buvo aptariami už akių.

Kūrinys sukurtas bendradarbiaujant su festivaliu Kaunas 2022.