heart

Dainavos šalies muzikos festivalio atidarymas. Ansamblis „Musica humana“, „Baltic solo choir“, solistai

calendar
2024 birželio 16D.
clock
19:00
location
Rotušės a. 2, Alytaus miesto teatras, didžioji salė
people
Skirtas: Visiems
Renginys nemokamas

Atlikėjai
Ansamblis MUSICA HUMANA (meno vadovas ir dirigentas Robertas Beinaris)
BALTIC SOLO CHOIR (meno vadovas ir dirigentas Egidijus Kaveckas)
Solistai: Emilė Elena Dačinskaitė (sopranas), Aistė Benkauskaitė (mecosopranas), Ramunė Grakauskaitė, Agata Ursul, Inga Kuizinaitė (smuikai), Robertas Beinaris, Tomas Bieliauskas (obojai)
Dirigentai: Robertas Beinaris, Egidijus Kaveckas

Programoje Antonio Vivaldi muzikos ekspresijos

Šį vakarą skambės A. Vivaldi instrumentinė muzika – koncertai smuikams ir obojams, o kaip tik šiam kūrėjui buvo lemta užbaigti beveik pusantro šimtmečio (nuo XVII a. pradžios iki XVIII a. vidurio) trukusią solinio instrumentinio koncerto raidą.
A. Vivaldi koncertus įvairiems instrumentams publika ypač mėgo: solisto ir orkestro varžybos klausytojams priminė teatrą ar diskusijas. Apskritai A. Vivaldi muzikoje ryškų pėdsaką paliko triukšmingas ir šventiškas Venecijos gyvenimas, karnavalai, prabangūs teatro pastatymai, gausus miesto folkloras.
Būdamas dvasininkas, A. Vivaldi rašė ir bažnytinę muziką, jo „Gloria“ solistams, chorui ir orkestrui, RV 589, sukurtas 1715 m., yra vienas ryškiausių ir populiariausių šio žanro pavyzdžių. Šiame šlovinimo himne ryškus Vivaldi kompozicinis meistriškumas, į darnią visumą jungiami soliniai fragmentai ir chorai, čia daug baroko muzikai būdingų kontrastų.


Renginys nemokamas (su kvietimais). Kvietimus galite atsiimti Alytaus kultūros centro ir Alytaus miesto teatro kasose.