heart

Nuo premjeros iki vernisažo ir renginio ant ... stogo - GEGUŽĖS repertuaras

calendar
2024 gegužės 2D.

Gegužė Alytaus miesto teatre Jus pasitinka su labai geromis naujienomis: jau labai greitai scenoje išvysite PREMJERĄ – spektaklį-koncertą visai šeimai „VORO VESTUVĖS (VORO VESEILIA)“ (rež. A. Kavaliauskaitė), o vasarą pasitiksime – stogą raunančiu pirmą kartą vyksiančiu muzikos, poezijos, kino ir skonių vakaru ant stogo „TERASA teATRAS' k“. Apie viską – skaitykite plačiau.

Gegužės 8 d. 18 val. „VIEŠBUTIS „RENESANSAS“ (rež. Matteo Spiazzi) N-14

AKCIJA! 2 už 1 kainą! LOTERIJA: laimėk nakvynę „HARMONY PARK“

Bilietai čia: https://kakava.lt/pirkti-bilietus/3859/13949

Viešbučiai yra mažos tikrovės dalelės – tai miestai mieste. Mes dažnai galvojame apie viešbutį kaip vietą atsipalaiduoti ar laukti, tačiau retai susimąstome apie tai, kiek viešbučio kambarys gali būti svetimas kasdienybei, vieta anapus laiko, kur galime susitikti su savo praeities vaiduokliais. Vieta, kur kartą patirtos ryškiausios emocijos gali pasikartoti dar kartą.

O gal būtent ten, viešbutyje, galime būti tokie, kokie esame iš tikrųjų? Ir daryti tai, ko niekada sau neleisime kasdieniniame gyvenime.

Viešbučio kambarys, kuriame daug istorijų, susipina į fragmentišką pasakojimą. Kaip dėlionė, sukomponuota istorijoje skirtingų žmonių, kuriuos vienija vienas tikslas – asmeninės laisvės paieškos.

Istorinis laikotarpis, kuriame vyksta spektaklis, apima paskutinį sovietinio režimo laikotarpį, visiškai kitaip suvokiant laisvę nei šiandien. Kiekvienas iš mūsų turi savo viešbutį, vieta, kurioje esame, esame mes ir niekas kitas.

Gegužės 18 d. 11.00 val. PREMJERA Spektaklis-koncertas „Voro vestuvės (voro veseilia)“ (Rež. Andra Kavaliauskaitė) ŠEIMAI

Bilietai: https://kakava.lt/renginys/premjera-voro-vestuves/7935/14565

Naujoje Justino Marcinkevičiaus poemos „Voro vestuvės“ interpretacijoje spektaklio-koncerto kūrybinė komanda didelį dėmesį skirs šiuolaikinės muzikos ir folkloro dermei (sintezei). Kūriniui perteikti kuriamos dainos, sujungiančios visą pasakojimą į istoriją – muzikalią alegoriją, išryškinančią mūsų pačių ydas bei kviečiančią kartu pažvelgti, kur kartais gali nuvesti godumas, savanaudiškumas ir apgavystės.

Vaikai kartu su aktoriais bus kviečiami padėti Nojui surasti Tėtį ir kartu sustabdyti Saulės pagrobimą, kurį detaliai suplanavęs Voras, jau ruošiasi savo vestuvėms.

„Tėti, Saulę kažkas ketina pagrobti. Gal žinai kas?”

„Tėti, ar dangus turi policiją?”

„Tėti, prašau atsakyk. Skubu. Kažkas ruošiasi pagrobti Saulę. Kaip man jai padėti?”

Spektaklis-koncertas, skirtas vaikams nuo 6 metų iki 9 metų.

Finansuoja Lietuvos kultūros taryba

Gegužės 21 d. 18 val. Muzikinis spektaklis „Baltaragio malūnas“ (rež. M. Mičiulytė)

Bilietai čia: https://kakava.lt/pirkti-bilietus/7687/14570

Stebuklingi nutikimai, atgaivinti mitai, romantiška meilė ir nelabojo pinklės – tai klasikinė Kazio Borutos „Baltaragio malūno“ istorija, pasmerkta neblėstančiam populiarumui. Lietuvių literatūros kūrinys, kuriame jungdamas romano formą ir turtingą tautosakos palikimą, rašytojas sukūrė tikrą lietuvišką epą, atgimsta Alytaus teatro scenoje muzikiniu formatu.

Muzikinis spektaklis „Baltaragio malūnas“ – amžinoji kova tarp gėrio ir blogio, apie žmogaus ir velnio grumtynes dėl savo sielos ir laimingo gyvenimo, persipinanti su romantiška Girdvainio ir Jurgos meilės istorija. Antgamtiški reiškiniai, burtai, blogio jėgos nugali trapią žmogaus prigimtį.

Šiame spektaklyje, kaip ir tautosakoje, ypatingas dėmesys skiriamas velnio personažui, – regis, visas gyvenimas sukasi aplink jį. O ar kas nors pagalvojo, kodėl Pinčiukas taip elgiasi? Kokie jo elgesio motyvai? Pinčiuko personažas spektaklyje traktuojamas ne kaip priešiška ir destruktyvi jėga, ne kaip blogio įsikūnijimas, o kaip jaunas žmogus, kuris dėl savo kitoniškumo, vienišumo ar charakterio savybių yra nužmoginamas, demonizuojamas, patraukiamas į visuomenės paribį.

Tai žmogaus drama, kova su nelabuoju, kuri pirmiausia simbolizuoja sizifišką kovą su likimu. Juk žmogaus gyvenimą dažnai valdo nepažįstamos, svetimos, net priešiškos jėgos, kurių įveikti mirtingieji negali. Visgi net ir pralaimėdami galime išsaugoti savo žmogiškąjį orumą ir išdidžiai pasitikti likimo siunčiamus išbandymus.

Gegužės 25 d. 18 val. „NAMAI suARTina“ – sienų tapybos darbų vernisažas – teatralizuota ekskursija (skirta Z. Bulgakovo jubiliejui) Vilniaus g. 5 – Vilties g. 4 – Šaltinių g. 2

Finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Renginys nemokamas.

Gegužės 30 d. 18 val. „Broliai ir seserys“ (rež. Kiril Glušajev) N-14

Bilietai čia: https://kakava.lt/pirkti-bilietus/4154/14009

„Sakoma, jog tyla yra gera byla. Tyloje galima išgirsti muzikos garsus, joje galima išgirsti gamtą. Sakoma, jog tiesa prabyla tyloje, kad joje įsiklausome į save, tačiau būna ir kitos tylos. Sukaustančios. Atitolinančios ir tos, kuri bando palaidoti tai, kas svajinga, skausminga arba brangu. Dažnai taip tylima šeimose, giminėse, tarp artimiausių. „Broliai ir seserys” kvies visus pasiilgusius paprastų istorijų apie paprastų žmonių santykius, jausmus ir išgyvenimus, kurie būna „visokie”, kurie būna „kaip pas visus”, bet nustebina kiekvieną, kai kalba pasisuka apie palikimo dalybas. Vienas brolis ir trys seserys susitiks vedini turtinių klausimų ir bus labai įdomu, kuo toks svarbus tampa: TĖTI, AR TU MANE MYLI?”.

DĖMESIO: spektaklio metu vartojama necenzūrinė leksika, keiksmažodžiai, naudojami tabako gaminiai, scenos dūmai.

Gegužės 31 d. 9.00 val. diskusijų spektaklis „PX / PRIEŠ KRYŽKELĘ“ JAUNIMUI

NAUJIENA!

Gegužės 31 d. 19.00 val.  Pirmasis stogą raunantis renginys ant TEATRO stogo! „Terasa teATRAS’ k“

Bilietai: https://kakava.lt/en/event/terasa-teatras-k/8122/15000

Pirmasis stogą raunantis renginys ant Alytaus miesto TEATRO stogo pradeda naują unikalių renginių ciklą.

Terasa teATRAS’ k – svaigus muzikos, poezijos, kino ir skonių vakaras, kuriame degustuosime ne tik profesionalių džiazo atlikėjų Tado ir Agnės Pasaravičių muziką, išskirtinio skonio Alytaus rajone gaminamus „Miella vyninė“ vynus bei šefų specialiai jam sukurtas skaniąsias brusketas, bet ir turėsite unikalią galimybę aukcione įsigyti alytiškio, menininko, fotografo a. a. Zenono Bulgakovo bei jo draugų - Alytaus menininkų - darbų, taip prisidėdami prie jo atminimo įamžinimo. Proto jėgas išbandysime Kahoot žaidime, o mėgstančių ilgiau naktinėti, lauks ir naktinis kino seansas.

Pasinerk į degustaciją ir ATRAS’ k: vakaro jausmus, skonius, garsus ir kvapus, o svarbiausia – gerumą ir bendrumą, kuris užgniauš kvapą nuo pat pirmos minutės ir nukels į naktinio gyvenimo šurmulį jaukioje ir stogą raunančioje terasoje. Susitinkame degustuoti gaivų vėjo dvelksmą vakarėjančio miesto fone.

Durys atidaromos 19 val. Renginio pradžia 19.15 val. Renginio trukmė (iki 24 val.).

 

ALYTAUS MIESTO TEATRO GASTROLĖS:

Gegužės 11 d. 12 val. Valstybinis Kauno lėlių teatras / „Čiurlionio pasaka“ (rež. Žilvinas Beniušis)

Gegužės 14 d. 9 val. Simnas / diskusijų spektaklis „PX / prieš kryžkėlę“

Gegužės 17 d. 11 val. Kauno nacionalinis dramos teatras / diskusijų spektaklis „PX / prieš kryžkėlę“

Gegužės 23 d. 12 val. Lietuvos nacionalinis dramos teatras / „Čiurlionio pasaka“ (rež. Žilvinas Beniušis)

Gegužės 23 d. 19.30 val. Lietuvos nacionalinis dramos teatras / „Marytė“ (rež. Stas Zhyrkov)

Gegužės 24 d. 12 val. Garliavos kultūros centras / diskusijų spektaklis „PX / prieš kryžkelę“

Gegužės 28 d. 13 val. Baisogala / monospektaklis „Tylėja“ (rež. Andra Kavaliauskaitė)

Asitežo festivalis. Gegužės 29 d. 13 val. Klausučiai / „Čiurlionio pasaka“ (rež. Žilvinas Beniušis)

Gegužės 31 d. 12 val. Garliavos kultūros centras / monospektaklis „Seen“ (rež. Andra Kavaliauskaitė)