heart
Atgal į naujienas

Naujienos

Kultūrinės medžioklės sezonas - atidarytas!

calendar
2024 kovo 1D.

Kultūrinės medžioklės sezonas - atidarytas! Pirmą kartą Alytuje organizuojama „Kultūrinė medžioklė“, neįprasta, spalvinga, kūrybinė akcija, kurios metu kviečiame visus medžioti žinias ir išskirtines patirtis Alytaus miesto kultūros įstaigose. Šios iniciatyvos tikslas – pamatyti, pajusti ir pažinti kultūrą kitaip, t. y. vienu metu nušaunant kelias, turinčias tą patį raktažodį kultūrines patirtis keliose vietose. Suintrigavo?  Tai pučiame kultūrinės medžioklės ragą ir kviečiame visus žingeidžius, smalsuolius ir nuotykių ieškotojus prisijungti prie šios neeilinės iniciatyvos.

Mamuto dantis. Alytaus kraštotyros muziejus.

Pirmosios medžioklės data – kovo 5 d.

Medžioklės plotai – Alytaus kraštotyros muziejus ir Alytaus kino teatras „Dainava“.

Pirmasis taikinio žodis – mamutas.

Pirmuosius žingsnius kviečiame žengti Alytaus kraštotyros muziejaus link. Ar žinojote, kad prieš 4000 metų gyvenusių mamutų pėdsakų galite rasti ir čia, Alytuje? Kovo 5 dieną, apsilankę muziejuje, pamatysite neįprastą eksponatą - Alytaus rajone rastą mamuto dantį. Atvykę nepamirškite aplankyti kitas muziejaus organizuojamas parodas, bei ekspozicijas!

Medžioklė tęsiasi ir kovo 5 dieną 17.30 val. Alytaus kino teatras „Dainava“ kviečia į paslaptingą filmą „Mamutų medžioklė“, kurio pavadinimas puikiai atitinka šios kultūrinės kelionės temą. Trumpai apie filmą:

„1968-ieji. Jaunas ir charizmatiškas režisierius Jonas Jurašas Kauno dramos teatre pastato spektaklį „Mamutų medžioklė“. Spektaklį lydi milžiniška sėkmė: bilietai graibstyte graibstomi, o geri atsiliepimai sklinda iš lūpų į lūpas. Toks populiarumas kelia pavojų tuometinei valdžiai ir ši nusprendžia „Mamutų medžioklę“ uždrausti. Slapta susirinkusi teatre naktį, trupė prieš kino kameras suvaidina spektaklį paskutinį kartą ir jį nufilmuoja. Deja, kino juosta mįslingai dingsta, o režisierius netrukus priverstas palikti ne tik teatrą, bet ir Lietuvą.“

Filmas „Mamutų medžioklė“. Režisierė: Aistė Stonytė.

Išduosime paslaptį: deja, šiame filme mamutų nėra. Tačiau netradicinę atsiradimo istoriją turintį filmą verta pamatyti ir juo sėkmingai pabaigti pirmąją kultūrinę medžioklę!

Dalinkitės savo įspūdžiais ir nuotykiais su draugais, skatindami juos prisijungti prie Alytaus miesto kultūros atradimų paieškos. Ar medžioklei pasiruošę? Sekite www.myliukultura.lt