heart

Kultūrinė medžioklė | Tikslas – margutis

calendar
2024 kovo 14D.

Po sėkmingos pirmosios kultūrinės medžioklės, norime pasidžiaugti medžiotojų susidomėjimu ir gausa, todėl organizuojame ir kviečiame į antrąją kultūrinę medžioklę!  Sumedžiojus didingus mamutus praeitą kartą, šį kartą pasirinkome mažą, trapų ir spalvotą taikinį – velykinį margutį. Taikinys mažas, juk čia jums ne mamutas, todėl medžioklė truks ne vieną dieną. Ruoškitės medžioklei – margučiai laukia!

Medžioklės trukmė – nuo kovo 15 d. iki kovo 23 d.

Medžioklės plotai – Alytaus kraštotyros muziejus, Alytaus kultūros centras ir Senamiesčio skveras.

Taikinio žodis – margutis.

Kultūrinę medžioklę pradėsime Senamiesčio skvere. Čia, kaip ir kiekvienais metais, kovo 15 d. (penktadienį) Senamiesčio skveras tradiciškai pasipuoš tūkstančiais įvairiaspalvių margučių!  Šią spalvotą šventę – margučių parodą „Ridu ridu“ – kasmet nuo 2015 m organizuoja  vaiko ir mamos centras „KUTIS“. Tegul medžioja jūsų akys ir džiaugiasi širdis mažųjų išradingais, kūrybiškais, fantastiškais margučiais.

Tęsiame medžioklę ir keliaujame į Alytaus kultūros centrą. Kovo 16 d. (šeštadienį) 10.30 ir 12 valandomis maloniai kviečiame į margučių marginimo edukaciją su liaudies meistre Audrone Lampickiene –  susipažinti su tradicinėmis marginimo vašku subtilybėmis, išgirsti įdomias istorijas apie iš kartos į kartą perduotą marginimo amatą ir išmokti, kaip papuošti savo šventinį stalą ir nustebinti artimuosius.  Norintys dalyvauti atsineškite 2-3 kietai išvirtus kiaušinius ir būtinai aplankykite  Alytaus kultūros centre eksponuojamą Audronės Lampickienės parodą „Bundam“, kurioje atrasite įvairiaspalvius, skirtingais raštais papuoštus margučius.

Išmokti marginimo amato kviečia ir Alytaus kraštotyros muziejus. Kovo 23 d. (šeštadienį) šeštadieninės priešpietės „Numargintos Velykos“  metu susipažinsite su įvairiais kiaušinių marginimo būdais. Vieną jų – marginimą vašku – čia pat galėsite išbandyti patys, o ridendami savo atsineštus 2-3 margučius, galėsite išbandyti, ar jie kieti ir drūti.

Šioje medžioklėje medžiojame žinias, mokomės marginimo amato, mokomės papuošti šventinį stalą ir dalinamės medžioklės ypatumais su artimaisiais.

Dalinkitės savo įspūdžiais ir nuotykiais su draugais, skatindami juos prisijungti prie Alytaus miesto kultūros atradimų paieškos.

Ar medžioklei pasiruošę? Sekite www.myliukultura.lt