heart

Koncertą Alytuje rengiantys „Džentelmenai“ papasakojo apie moterų dėmesį ir šių laikų džentelmeniškumą

calendar
2024 kovo 6D.

Artėja Kovo 8-oji, kai minima Tarptautinė moters diena. Nors pastaruoju metu kyla daugybė diskusijų, ar dar reikia moterims dovanoti gėles, grupės „Džentelmenai“ vaikinai, savo klausytojas ne kartą stebinę gėlėmis, sako, kad santykiuose svarbu abipusis dėmesys. Merginų ir moterų numylėtiniai sutiko papasakoti apie tai, kokio dėmesio iš moterų sulaukia koncertų metu bei ką šiandien reiškia džentelmeniškumas. Jau kovo 27 d. grupė surengs įspūdingą koncertą Alytuje! 

„Džentelmenai“ visoje Lietuvoje žinomi dėl savo išskirtinės vizitinės kortelės – kiekvienai dainai jie parengia išskirtinę choreografiją. Kitaip ir negali būti, kai grupėje tik profesionalūs šokėjai: Andrius Butkus, Vytautas Mackonis ir Dainius Dimša. Prasidedant kovo mėnesiui, grupė „Džentelmenai“ jį išdidžiai skelbia „Mėnesiu Moterims“ ir kviečia į savo koncertus Vilniuje, Panevėžyje, Kaune, Šiauliuose, Ukmergėje, Utenoje, Šakiuose, Švenčionyse, Telšiuose, Anykščiuose, Prienuose, Tauragėje, Alytuje.

Susidūrė su neigiamomis nuostatomis

Nors šiandien būtent tai yra grupės išskirtinumas, užkariaujantis daugybės klausytojų širdis, visgi vaikinams gyvenime yra tekę susidurti su įvairiomis nuostatomis dėl šokančių vyrų. „Žinoma, kad vaikystės ar paauglystės metais šokiai toli gražu nebuvo pati populiariausia sporto šaka berniukų tarpe. Tiesa, didesnių patyčių man pavyko išvengti. Galbūt dėl to, kad buvau geras šokėjas, netgi buvau čempionas. Tačiau nuostata, kad šokiai yra nevyriška sporto šaka, tikrai buvo. Džiaugiuosi, kad televizijos šokių projektų dėka, tą nuostatą mums pavyko pakeisti. Ten net ir labai vyriški vyrai, pabandę šokių sportą, greitai suprasdavo, kad tai nėra taip jau lengvai įkandama“, - juokauja D.Dimša.

Būtent šokiai, atrodo, susiję su grupės moto apie džentelmeniškumą. V.Mackonis sako, kad turbūt tai, jog nuo vaikystės šoko, jo viduje ir išugdė džentelmeniškumo pojūtį. „Gaila, kad šiandien džentelmeniškumas taip nuvertinamas, nes man atrodo, kad tai yra viena gražiausių vyro savybių. Neužtenka vien būti mandagiu ir dažnai pirkti gėles. Džentelmeniškumo sąvokoje telpa ne tik etiketas, pagarba moteriai, bet ir daugybė kitų dalykų, kuriuos darai kasdien. Jeigu atidarai jai automobilio dureles, restorane atitrauki kėdę, kad ji galėtų atsisėsti - šie maži gestai pamalonina moteris, o kartu pakelia ir paties vyro vertę.

Manau, šiandien džentelmeniškumas nyksta todėl, kad nelabai yra kur to mokytis, tad, ko gero, retas jaunas vaikinas turi džentelmeno pavyzdį. Gal mums, šokėjams, tai yra savaime suprantamas dalykas. Nuo mažens šokių aikštelėje buvome mokomi, kaip rodyti pagarbą savo partnerei, saugoti ją, įvesti į aikštelę ištiesus nugarą, padėkoti nusilenkimu. Galiu pasakyti, kad tokios smulkmenos ilgainiui tampa tavo gyvenimo dalimi, todėl šiandien visiems jauniems vyrukams rekomenduočiau lankyti šokius“, - sako V.Mackonis.

Džentelmeniški būna ne tik vyrai

Iš JAV koncertiniam turui į Lietuvą grįžtantis Andrius Butkus sako, kad džentelmeniškumas nėra taip paprastai įgyjamas dalykas, tai yra kaip žmogaus būdas. Ir jis gali būti būdingas ne tik vyrams. „Tai yra tokie principai, kurių laikaisi kiekvieną dieną ir tau nereikia stengtis jų laikytis, nes tau tai yra natūralu. Man atrodo, kad visai nesvarbu, ar esi moteris, ar vyras, džentelmeniškumas yra tam tikras supratimas, kaip tu elgiesi su kitais žmonėmis.

Vienas svarbiausių dalykų, apie ką yra džentelmeniškumas – galvoti ne apie save, o apie kitą, įsiklausyti ir girdėti kitą žmogų. Šiandien labai daug galvojame apie tai, kaip aš jaučiuosi, bet džentelmeniškumas man yra pirmiausia galvojimas apie tai, kad tavo antra pusė jaustųsi gerbiama ir vertinama“, - sako A.Butkus.

Moterų dėmesiu nesiskundžia

Vaikinai prisipažįsta, kad trijų šokėjų grupė sulaukia moterų dėmesio, turi ir nuolatinių gerbėjų. Vos paskelbus apie naujausią koncertinį turą, ne viena nuolatinė gerbėja susisiekė su organizatoriais, nekantriai klausdama, kada „Džentelmenai“ pasirodys ir jų miestuose. „Turime vieną gerbėją, kuri kiekvieną kartą, atvykusi į mūsų koncertus, būna paruošusi mums kokią dovaną ar siurprizą, kuris dažniausiai būna jos rankų darbo. Tai labai malonus dėmesys“, - sako V.Mackonis.

Ne vienerius metus JAV gyvenantis A.Butkus taip pat neslepia, kad grupės nariai tikrai jaučia padidintą moterų dėmesį. Nuopelnus dėl to, sako jis, turėtų prisiimti kiti grupės nariai. „Tai rodo, kad. kol manęs nebuvo, Vytautas ir Dainius padarė daug gero įdirbio (juokiasi). O iš tiesų labai jaučiasi, jog esame visur laukiami, gerbiami ir mylimi. Dažnai koncertuose sulaukiame net vaišių, pavyzdžiui, obuolių ar rūkytų gaminių. Tų istorijų, susijusių su moterų dėmesiu, tikrai yra. Tačiau mes, kaip džentelmenai, visų jų atskleisti negalime“, - sako A.Butkus.

Grupė „Džentelmenai“ sveikina visas moteris su artėjančia Moters diena ir kviečia į savo jubiliejinio koncertinio turo „10 metų vienu ritmu“ koncertus Lietuvos miestuose. „Per 10 metų daug išmokome, sukūrėme daug gražių dainų, įspūdingų pasirodymų, sukaupėme patirties, subrendome ir kaip žmonės, ir kaip atlikėjai – tapome dar tikresniais Džentelmenais nei bet kada iki šiol. Tad visu tuo norime pasidalinti, pasidžiaugti ir kaip reikiant paminėti gražų jubiliejų. Absoliučiai visos dainos suskambės naujai. Suskambės ir visiškai naujos, dar niekur negirdėtos dainos. Na ir žinoma – šokiai! Garantuojame, kad šoks visi!“, - intriguoja D.Dimša.

Grupė „Džentelmenai“ sveikina visus su Moters diena ir kviečia į savo koncertą Alytuje jau kovo 27 d.!  Bilietus platina kultūros centro kasa ir kakava.lt: https://kakava.lt/renginys/grupes-dzentelmenai-koncertinis-turas-10-metu-vienu-ritmu/7478/13526