heart

Kario ir rašytojo Ernesto Kuckailio knygos,,100 PIRMŲJŲ KARO DIENŲ“ pristatymas

calendar
2024 kovo 8D.

Kovo 14 d., 17.30 val., kviečiame į Alytaus Jurgio Kunčino viešąją biblioteką (Seirijų g. 2). Čia pristatysime Lietuvos kariuomenės kario ir knygų apie Lietuvos karybos istoriją autoriaus, viršilos Ernesto Kuckailio knygą „100 pirmųjų karo dienų“.

Rusijos–Ukrainos karas. Ar tikrai tik Rusijos ir Ukrainos?

Savotiškas šimto pirmųjų karo dienų metraštis, sudarytas iš telefono ekrano nuotraukų su vaizdais, tekstais ir emocijomis iš įvykių, kurie išplėšė Ukrainos šalį iš ramybės. Knygoje taip pat pateikiami žinomų žmonių komentarai apie šį karą, taip pat QR kodai, nukreipiantys į vaizdo siužetus iš Kyjivo, Sumų ir kitų vietų gynybos.

Leidinyje „100 pirmųjų karo dienų“ nėra gilios analizės – tik įvykiai, statistika ir komentarai, leisiantys skaitytojams labiau suprasti Ukrainos žmonių drąsą ir atkaklumą kovoje už laisvę ir nepriklausomybę. Tai, kas vyko per pirmuosius tris įsiveržimo į Ukrainą mėnesius. Kad nepamirštume. Ir nepriprastume prie karo, kuris tarsi ir vyksta (dar) ne mūsų kieme, bet mus visus vienaip ar kitaip paliečia.

Knygos sutiktuvėse taip pat dalyvaus leidyklos „Vox Altera“ atstovai, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro paieškų ir identifikavimo skyriaus vyr. spec. Valdas Šukevičius, VU Tarptautinių santykių politikos mokslų instituto IV kurso studentas Giedrius Balinskas, muzikiniais intarpais džiugins – bardas Romas Naidzinavičius. Kviečiame dalyvauti!

Puiki žinia negalėsiantiems atvykti – renginį tiesiogiai transliuosime mūsų Facebook’o puslapyje Alytaus Jurgio Kunčino viešoji biblioteka.

Knygą išleido leidykla „Vox Altera“. Ją bus galima įsigyti renginio metu.