heart

Dzūkijos krašto styginių instrumentų festivalis-maratonas

calendar
2024 kovo 6D.

Vasario 29 d. Alytaus muzikos mokykloje vyko XIII Dzūkijos krašto styginių instrumentų festivalis-maratonas „Archinfesta“. Festivalio organizatorė – Alytaus muzikos mokykla, festivalio sumanytoja – smuiko mokytoja ekspertė Rita Frendzelienė.

Sulaukta daugiau kaip 100 dalyvių iš Alytaus bei artimiausių Dzūkijos miestų – Alytaus muzikos mokyklos, Alytaus rajono meno ir sporto mokyklos, Prienų meno mokyklos, Prienų meno mokyklos Jiezno filialo, Prienų meno mokyklos Veiverių Antano Kučingio filialo, Marijampolės meno mokyklos, Marijampolės šv. Cecilijos Vilkaviškio vyskupijos krikščioniškosios kultūros centro meno mokyklos, Birštono meno mokyklos, Druskininkų Mikalojaus Konstantino Čiurlionio meno mokyklos jaunieji muzikantai.

Direktorė Gabrielė Dambauskaitė dėkojo visiems mokytojams už gražios tradicijos palaikymą ir už tokį gausų būrį muzikuojančių vaikų. Festivalyje-maratone muzikavo jaunesniųjų ir vyresniųjų klasių smuikininkų, violončelininkų, gitaristų ansambliai, solistai bei įvairūs instrumentiniai ansambliai. Skambėjo lietuvių kompozitorių Tado Šerno, Ievos Tijūnėlienės, Rimvydo Žigaičio, Nijolės Bogutaitės-Dėdienės, Balio Dvariono, Lietuvių liaudies ir kt. kūriniai.

Jaunieji atlikėjai puikiai pasirodė ir net tris su puse valandos skambia muzika džiugino žiūrovų širdis. Gausūs dalyvių pasirodymai rodo, kad jau tryliktus metus iš eilės rengiamas festivalis yra žinomas, o svarbiausia – pateisina organizatorių lūkesčius, kad yra reikalingas jaunajai kartai. Po festivalio visi dalyviai ir jų mokytojai buvo apdovanoti padėkos raštais ir atminimo dovanėlėmis.

Dėkojame Alytaus miesto Zonta klubui, ne vienerius metus prisidedančiam prie šio gražaus ir didelio festivalio.

Rita Frendzelienė

Festivalio organizatorė, Alytaus muzikos mokyklos mokytoja ekspertė