heart

Dizaino savaitė’24 | Tema, datos, renginiai

calendar
2024 birželio 3D.

Kas naujo Dizaino savaitėje?

Šių metų Dizaino savaitės tema – KISMAS, atspindintis kūrybos dinamiškumą ir nuolatinį siekį tobulėti. Kadangi šiandien, kaip niekada anksčiau, svarbu puoselėti tvarumo idėjas, spręsti globalius nestabilaus pasaulio ir kasdienybės iššūkius, raginame ieškoti pozityvių atsakymų ir unikalių technologinių sprendimų kuriant praktiškus produktus, skatiname taupyti energiją, naudoti patvarias ir perdirbamas medžiagas. 

Birželio 3–9 d. Lietuvos dizaino savaitė’24 kvies į renginius net septyniuose miestuose. Šiemet pirmą kartą į programą įsitraukė Panevėžio miesto dizaino kūrėjai – jie prisijungė prie Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Alytaus, Telšių ir Anykščių bendruomenių. Tarp naujųjų festivalio dalyvių – keletas įdomybių. Glasremis stiklo meno studija, vadovaujama menininko Remigijaus Kriuko, siūlys apsilankyti kūrybinėse dirbtuvėse bei ekskursijose. Naujasis Stasio Eidrigevičiaus menų centras atvers duris į šiuolaikinio meno dimensiją. Šefas Evaldas Žaliukas panevėžiečius ir miesto svečius susipažindins su gastronominėmis idėjomis. Jurgitėlės amatų keramikos studija surengs kūrybines dirbtuves „Molio mistika: pažinimo ir pokyčio kelionę į vidinį aš“. O tarptautiniu keramikos simpoziumu pagarsėjusi Midenė RYOprekybos centre įrengs dizainovacija.lt vitriną.

Daugybė dizainovacija.lt iniciatyvos vitrinų taip pat lauks Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos miestuose. Kūrybinės dirbtuvės kvies vilniečius prisiliesti prie molio Playwithclay erdvėse, o Paula Objects įkūrėja Paula Lepšytė supažindins su gipso magija. Daugybė įvairiausių renginių suburs dizaino mylėtojus kurti, atrasti ir pažinti naujausias tendencijas. Švedijos ambasadoje vyks ekskursijos ir virtualios dizaino parodos pristatymas. Renginyje dalyvaus švediškų interjero ir baldų prekių ženklų atstovai. 8 įmonės kvies į „Dizaino dialogus“ JUNG salone Vilniuje. Įmonės Vesida salone Spintų pasaulis, Domus galerijoje, įvyks interjero dizaineriams skirtas renginys „Spintų ir drabužinių tendencijos bei kambarių pertvarų sprendimai“. Šalia Vilniaus rotušės, Didžioji g. 20 / Savičiaus g. 1, įsikūrusi Jūratė supažindins su unikalia odos ir lino audimo manufaktūra. Kaune, Muitinės g. 9, esantis viešbutis BōHEME HOUSE sudomins dizaino ir gastronomijos deriniu. Lietuvos širdyje įsikūrę interjero namai Holas pakvies į kelionę per interjero spalvų spektrą.

Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Telšiuose festivalio partnerė Vilniaus dailės akademija pristatys daugybę baigiamųjų darbų Dizaino savaitės metu prasidėsiančiame ir iki birželio 14 d. vyksiančiame renginyje „Graduation Show“. Mados, tekstilės, interjero ir grafikos dizaino darbai leis susipažinti su jaunosios kartos idėjomis.

Dizaino savaitės programa nuolat pildoma ir bus pradėta viešinti gegužės 7 d. Menininkus, dizainerius ir dizaino sferos atstovus kviečiame dalyvauti ir registruotis – jungtis į bendrą, optimizmo kupiną bangą! Registracija į festivalį www.dizainosavaite.lt vyksta iki gegužės 1 d.

Apie Dizaino savaitę

Dizaino savaitė – tai svarbiausias visą Lietuvos dizaino bendruomenę ir dizaino industriją suburiantis renginys. Festivalio metu vyksta įvairiausiose srityse kuriančių dizainerių bei įmonių, produktų pristatymai, ekskursijos, parodos ir dar daugybė įdomių veiklų. Kasmet Dizaino savaitės rengėjai į programą įtraukia įvairiausio dizaino pristatymus bei renginius, skirtus tiek dizaineriams, tiek dizaino mylėtojams ir naujakuriams.

Dizaino savaitę finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Pagrindinis informacinis partneris – LRT.

Informacija: vilnius@dizainosavaite.lt, tel. + 370 606 055 20