heart

Atidaryta įspūdinga jungtinė tapybos darbų „Alytaus tiltai“ ir juvelyrinių dirbinių rinkinio „Sparnai“  ekspozicija

calendar
2025 kovo 5D.

Kovo 4 d. Alytaus miesto savivaldybės administracijos I a. galerijoje atidaryta įspūdinga jungtinė tapybos darbų „Alytaus tiltai“ ir juvelyrinių dirbinių rinkinio „Sparnai“  ekspozicija. Ji sieja du kūrybinius pasaulius, vienijamus miestų architektūros įkvėpimo. „Alytaus tiltuose“ atskleidžiamas išskirtinis miesto architektūros – tilto, kaip estetinės ir inžinerinės struktūros – grožis. O Lina Šiaudvytytė savo juvelyrikos kūriniais perteikia urbanistinių formų subtilumą, monumentalumą, architektūrinių formų eleganciją ir įrodo, kad miesto struktūros gali įkvėpti subtilius meno kūrinius. Abi ekspozicijos kviečia pažvelgti į miestą kaip į meno šaltinį, kuriame konstrukcijos ir menas tampa savita kūrybine sinteze.

 „Alytaus tiltai“ – meno gurkšnis, įkvėptas architektūros

Senamiesčio bendruomenės vadovas Linas Jakštonis prieš keletą metų įgyvendino nuostabų projektą. Jis subūrė gausią kūrėjų komandą, organizavo jau devintąjį tapybos plenerą „Rudens lygė“. Plenero dalyviai tapė net 21 miesto tiltą, tiltelį ir viaduką, atskleisdami jų grožį ir reikšmę miesto kraštovaizdžiui. Alytaus „Rotary“ klubas finansiškai parėmė kolekciją ir padovanojo ją Alytaus kraštotyros muziejaus dailės fondams. „Miestas klesti, kai jame gyvena laimingi ir talentingi žmonės. Alytaus tiltai – tai ne tik inžineriniai statiniai, bet ir miesto istorijos, tapatybės bei bendrystės simboliai. Jie byloja miesto augimą, per juos keliavo kartų kartos, jie liudijo miesto pokyčius ir žmonių gyvenimus. Išsaugodamas „Alytaus tiltų“ kolekciją ir perduodamas ją muziejui, Alytaus „Rotary“ klubas ne tik išreiškė pagarbą miesto istorijai, bet ir leido šiai simbolikai išlikti gyvai ateities kartoms“, – parodos organizatorius sveikino Alytaus miesto savivaldybės meras Nerijus Cesiulis.

Kolekcijoje atsispindi ne tik keturi pagrindiniai tiltai per Nemuną – paveiksluose įamžinti ir mažesni, tačiau ne mažiau svarbūs objektai: tilteliai prie Alytaus ir Radžiūnų piliakalnių, per vaizdingąjį Alytupio upelį, prie jaukaus Mažosios Dailidės ežerėlio, taip pat Kurorto ir Jaunimo parkų žalieji kampeliai. Kūriniai apima ir miesto infrastruktūros elementus – naująjį Geležinkelio viaduką bei istorinius Sveikatos tako viadukus.

Ši paroda ne tik praturtina Alytaus kultūrinį gyvenimą, bet ir simboliškai sujungia praeitį su dabartimi, gamtą su architektūra, meną su verslu. Tai įrodymas, kad tiltai jungia ne tik krantus, bet ir žmones, idėjas bei kūrybinę dvasią. Kolekcija tapo neatsiejama miesto kultūros dalimi, primindama apie Alytaus menininkų talentą, meilę gimtajam miestui ir gebėjimą per meną kurti prasmingus ryšius.

Lina Šiaudvytytė – menininkė, grįžusi namo

Lina Šiaudvytytė – menininkė, daugiau nei 20 metų gyvenusi ir kūrusi Airijoje, pelniusi pripažinimą tarp Airijos juvelyrų bendruomenės lyderių. Jos unikalūs darbai puošė prestižinių meno leidinių viršelius ir buvo pristatyti įvairiose tarptautinėse parodose. Į gimtąjį Alytų grįžusi diplomuota meistrė nekantrauja įgyvendinti kūrybines idėjas ir kurti mylimame mieste. Šį kartą menininkė sukvietė alytiškius į įkvėpimo ir elegancijos kupiną kolekcijos „Sparnai“ pristatymą. „Lina, nuoširdžiai sveikinu jus priėmus gražiausią sprendimą – sugrįžti namo, į savo miestą. Jūsų talentas ir kūrybinė vaizduotė džiugina akis ir širdį, todėl nekantriai laukiame naujų stebuklų, kuriuos dar sukursite“, – sveikinimo žodžius tarė Alytaus miesto savivaldybės meras Nerijus Cesiulis.

Kolekcija „Sparnai“ – kelionė į vidinę laisvę
„Sparnai“ – tai daugiau nei papuošalai. Tai istorijos apie moters kūrybiškumą, vidinę jėgą ir ryšį su visata. Kūrybos procesas įkvėptas fraktalų – begalinės visatos raštų, kuriuose atsispindi harmonija ir dvasinė energija. Kiekvienas kolekcijos kūrinys – tai subtilus juvelyrikos meno šedevras, įkūnijantis lengvumą, eleganciją ir skrydžio pojūtį.

„Kai pasineriu į savo sielą, randu atsakymus į daugelį klausimų. Kartais matau vaizdą, kurį noriu sukurti, bet jei jis dar neaiškus, tiesiog atsiduodu procesui – pasitikiu intuicija, pasineriu į meditaciją. Taip gimė ir „Sparnai“ – idėja apie moters galią, laisvę ir ryšį su pasauliu“, – pasakoja Lina Šiaudvytytė.

Kolekcija sukurta 2016 m. Airijoje, garsiajame Kilkenio miestelyje. Papuošalai iš pradžių buvo išdrožti vašku, tada išlieti iš sterlingo sidabro, kai kuriuose darbuose inkrustuoti gėlavandeniai perlai. Unikali jų forma sudaro nesibaigiantį ratą, kuris simbolizuoja vientisumą ir nenutrūkstamą energijos tėkmę. Kiekvienas elementas organiškai dera tarpusavyje, leidžiantis kūriniams keisti formas ir tapti skirtingais papuošalais – auskarais, žiedais, kaklo papuošalais ar apyrankėmis.

Kvietimas patirti meną

Parodos lankytojai turės galimybę ne tik iš arti pamatyti autorės kūrybą, bet ir susitikti su pačia menininke, sužinoti apie juvelyrikos kūrimo subtilybes, pajusti jos filosofiją ir išgirsti įkvepiančias istorijas apie kolekcijos kūrimo kelią.

„Tai moteriška kolekcija – ypatingoms progoms ir kasdienai, kai norisi pajusti laisvę, pasitikėjimą savimi ir visatos galią. Norėčiau, kad kiekviena moteris, nešiodama „Sparnus“, taptų laiminga, – sako Lina Šiaudvytytė.

Kviečiame visus meno ir juvelyrikos gerbėjus apsilankyti parodoje ir atrasti „Sparnų“ lengvumą bei magiją!

Ekspozicija veiks iki 2025 m. kovo 28 dienos.