Kovo 19 d. Vilniaus rotušėje vyko naujų nematerialaus kultūros paveldo vertybių įrašymo į Lietuvos Lietuvos nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadasiškilmės, kurių metu Lietuvos nacionalinis kultūros centras Alytaus miestui įteikė sertifikatą, patvirtinantį, kad vertybė „Margučių marginimas vašku šeimose Alytaus apylinkėse“ įrašyta į šį sąvadą.
Margučių marginimas vašku − natūraliai šeimose praktikuojama tradicija, kuri yra tapusi ne tik pavasario švenčių apeigų dalimi, bet ir margintojų meninės saviraiškos forma bei amatu. Alytaus krašto šeimų moterys tiki savo kūrinių unikalumu, tradicijų išlaikymo bei tęstinumo svarba. Jaunajai kartai jos perduoda tradicijos bruožus, marginimo technologijos paslaptis ir įgūdžius, kaip skleisti gyvybės, gamtos prisikėlimo, atgimimo, atsinaujinimo žinią.
Alytaus krašto margučiai pasižymi technologijų, spalvų ir raštų įvairove. Šventiniam Velykų stalui ruošiami raudonos ir juodos, rečiau mėlynos, žalios, geltonos, vyšninės spalvos kiaušiniai, išmarginti paukščio pėdutės, rūtos, saulės, taško, lašo formų ornamentais.
Už tai, kad margučių marginimas pateko į vertybių sąvadą, dėkojame Alytaus miesto savivaldybė administracijos Kultūros skyriui, pateikusiam šią paraišką, o už puoselėjamas marginimo tradicijas – Alytaus mieste ir apylinkėse gyvenančioms Lampickų, Daukševičių, Onos Sadauskienės, Marytės Gilevičienės, Eglės Teresevičienės šeimoms ir Dzūkijos regiono tautodailininkams.
Lietuvos nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadą šiemet papildė ne tik margučių marginimas, bet ir Grūšlaukės Užgavėnių, kanklės ir kankliavimo Lietuvoje ir žvejybos Kuršių mariose tradicijos.